MENU
klinika

Java e 26-të zhvillohet në dy ditë

Ndryshon orari i ndeshjes së Superligës në futboll

16.03.2023 - 19:24

Superliga shqiptare e futbollit do zhvillojë këtë fundjavë ndeshjet e javës së 26-të. Pesë duelet janë ndarë në dy ditë dhe në orare të ndryshme. Gjithçka nis të shtunë në 18 mars në orën 13:00, teksa stadiumi “Adush Muça” në Ballsh do presë duelin mes Bylisit dhe Tiranës. Po të shtunë në 17:00 luhet Erzeni – Kukësi në “Niko Dovana”. I programuar për në 16:00, përballja është zhvendosur me një orë.

Të diel në 13:00 luhen dy duele. Laçi pret Vllazninë, ndërsa Egnatia dhe Teuta luajnë në Rrogozhinë. Në 16:00 në kryeqytet, Partizani luan me Kastriotin në kompleksin e të kuqve.

Pas 25 ndeshjeve të zhvilluara në Superligë, Tirana kryeson me 43 pikë, dy më shumë se Partizani. Në vendin e tretë dhe katërt Egnatia dhe Vllaznia me 37 pikë. Në fund Laçi me 30 pikë, Bylis me 27 pikë dhe Kastrioti me 24 pikë.

Superliga – java 26-të:

E shtunë, 18 mars

13:00 Bylis – Tirana

17:00 Erzeni – Kukësi

E diel, 19 mars

13:00

Laçi – Vllaznia

Egnatia – Teuta

16:00 Partizani – Kastrioti

Paralajmërohen, “Luanët”!

“Kujdes nga huliganët e Serbisë”

Italia përmbys me Bastonin e Barellan! Mbyllet pjesa e parë

Nedim Bajrami shënon supergol pas 23 sekondash dhe futet në historinë e Evropianit

Mijëra tifozë presin ndeshjen me valle dhe këngë

FOTOT/ Shqiptarët “pushtojnë” Dortmundin!

Njihuni me formacionet zyrtare të sfidës Spanjë-Kroaci

Rivalët e Shqipërisë “përplasen” në Berlin