MENU
klinika

Shkak moti dhe punimet në port

Kroçera nuk ankorohet dot në Vlorë

09.04.2023 - 10:37

Raportohet se një kroçerë me turistë nuk ka arritur të ankorohet dot në portin e Vlorës.

Mësohet se turistët do të sillen në breg me varkat e anijes.

Shkak për këtë gjë janë bërë disa arsye. Sipas Klan News shkak janë bërë punimet në port, cektina e detit si dhe kushtet e këqija të motit.

Policia kontrolle në Tiranë, Elbasan, Durrës e Vlorë

Vijojnë kërkimet për kapjen e Klered Bozhanaj

“U la jashtë parkut kombëtar pjesa e lumit Vjosa”

Ndërtimi i aeroportit të Vlorës, rrezikon ekosistemin