MENU
klinika

"Një romantike e pashpresë"

A është dikush në zemrën e saj? Rrëfehet Kim Kardashian

23.05.2023 - 10:54

Kim Kardashian nuk heq dorë nga dashuria.

Ylli 42-vjeçar foli për jetën e saj romantike gjatë një paraqitjeje në podcast ‘On Purpose’ me Jay Shetty, duke thënë se shpreson që një ditë të gjejë sërish dashurinë.

“Mendoj se do të jem gjithmonë një romantike e pashpresë dhe dua të jem gjithmonë e dashuruar dhe padyshim që dua ta ndaj jetën time me dikë dhe dua të krijoj një jetë me dikë”, tha ajo. “Patjetër që do të marr kohën time. Dhe mendoj se ka shumë faktorë që ndikojnë, veçanërisht kur ke fëmijë dhe duhet të jesh i ndërgjegjshëm për njerëzit që hyjnë në jetën tënde.”

E pyetur konkretisht se çfarë beson ajo do të duhej për të mbajtur dikë që e do mes gjithë zhurmës, Kardashian tha: “Unë mendoj se vetëm të kesh atë respekt të ndërsjellë, të trajtosh njerëzit me respekt. Unë me të vërtetë mendoj se dikush është një person solid kur ka marrëdhënie vërtet të sigurt. Të bazuara në dashuri dhe marrëdhënie mund të jenë gjëra të ndryshme,” vazhdoi ajo. “E dini, ndonjëherë keni grupin tuaj të të dashurave me të cilët ju pëlqen të shkoni në pushime, dhe pastaj ndonjëherë keni, miqtë tuaj të tjerë me të cilët punoni shumë mirë. Çdo marrëdhënie mund të jetë e ndryshme. Nëse keni vetëm respekt të ndërsjellë, kjo është gjëja numër një.”

Por ajo tha se “nuk ka nevojë për njerëz që të më bëjnë të lumtur”.

“Jam vërtet e kënaqur. Fëmijët  e mi më bëjnë të lumtur, familja ime, jeta ime. E dini, përvojat më bëjnë të lumtur,” tha ajo. “Por kur thjesht shikoni përreth dhe kur ka tension dhe stres, kjo nuk është e nevojshme nga puna, nga marrëdhëniet, nga miqtë. Dhe thjesht vendosni të qëndroni të qetë dhe të mos përpiqeni t’i kënaqni të gjithë.

Është shumë e qartë dhe ti e kupton se thjesht dëshiron të jesh e lumtur dhe dëshiron të ndash këtë jetë dhe këto përvoja me grupin tënd të njerëzve të cilëve u beson dhe i do, dhe që janë super besnikë”, vuri në dukje ajo.

Pasi tha se zgjodhi veten dhe lumturinë e saj, Kim  vuri në dukje se “sapo u hapën kaq shumë mundësi dhe gjëra që nuk e kisha menduar kurrë se do të më dilnin në një milion vjet”.

Kim ka qenë e martuar me producentin e muzikës Damon Thomas nga viti 2000 deri në 2004 dhe me Kris Humphries për 72 ditë në vitin 2011. Së fundmi ajo pati një ‘betejë’ të bujshme divorci me Kanye West, nga i cili u nda në shkurt 2021 pas gjashtë vitesh martesë.

Pas ndarjes nga reperi 45-vjeçar, Kardashian u lidh me Pete Davidson. Dyshja u ndanë në gusht 2022 pas nëntë muajsh lidhje, megjithëse së fundmi ata patën një ribashkim miqësor ndërsa morën pjesë në Met Gala 2023 në fillim të këtij muaji.

Dhe ndërsa Kim kohët e fundit ndezi thashethemet për lidhje me Tom Brady, përfaqësuesi i yllit të NFL-së i tha PEOPLE se nuk po ndodh asgjë romantike.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN