MENU
klinika

Tina Turner

Ndahet nga jeta në moshën 83-vjeçare ikona e muzikës

24.05.2023 - 20:49

Këngëtarja Tina Turner ka vdekur në moshën 83-vjeçare, ka thënë zëdhënësi i saj, transmeton KultPlus.

Në një deklaratë ata thanë: “Tina Turner, ‘Mbretëresha e Rock’n Roll’-it ka vdekur sot e qetë në moshën 83-vjeçare pas një sëmundjeje të gjatë në shtëpinë e saj në Kusnacht afër Cyrihut, Zvicër.

“Me të, bota humbet një legjendë muzikore dhe një model.”

Ylli i lindur në SHBA ishte një nga këngëtaret më të dashura të rrokut, e njohur për karizmën e saj në skenë dhe një varg hitesh.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN