MENU
klinika

“Do të vazhdojnë avazin deri në shuarjen e partisë”

Kulluri: Tre gënjeshtrat e reja nga kampi i PD-së

13.06.2023 - 14:05

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri ka zbuluar tri gënjeshtrat nga kampi i Partisë Demokratike.

Sipas tij, tri gënjeshtrat janë deklaratat e Berishës për mosbindje civile, duke i kujtuar dështimin në bastionet e djathta në zgjedhjet e 14 majit, e dyta godina e PD-së do bëhet pallat dhe e treta Lulzim Basha do të sjellë një kulturë të re në politikë, duke i kujtuar dështimet e njëpasnjëshme.

Ndër të tjera, Kulluri thekson se ky avaz do të vijojë deri në shuarjen e partisë.
Postimi i plotë:

Tre genjeshtrat e reja nga kampi i PD!
1) Berisha thote se do filloje mosbindja civile! Ne fakt mosbindjen civile e nisen votuesit e PD ne Shkoder, Kukes dhe Tropoje ndaj Rithemelimif!
2) Sipas rithemeluesve Godina e PD do behet pallat! Selia e PD nuk eshte ne pronesi por ne perdorim nga Agjensia Shteterore e inventarizimit te Pronave!

3) Lulzim Basha ka thene dje se “po sjelle nje kulture te re politike”! Ka te drejte, ka themeluar doktrinen e deshtimeve dhe papergjegjshmerive te njepasnjeshme!

Askush mos te merzitet, do vazhdojne avazin te dyja palet deri ne shuarjen e PD!