MENU
klinika

"Karshillëk i hapur ndaj ligjit"

Aksionet kundër armëmbajtjes pa leje, Balla: Policia e Shtetit vëmendje të shtuar ndaj kësaj vepre penale

31.07.2023 - 17:02

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka deklaruar se fenomeni i armëmbajtjes pa leje është vepër penale dhe mosbindje ndaj ligjit.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale Balla shkruan se Policia e Shtetit Policia e Shtetit do ta ngrejë në një nivel tjetër kontrollin për këtë vepër penale, duke intensifikuar kontrollet.

“Fenomeni i armëmbajtjes pa leje është një karshillëk i hapur ndaj ligjit dhe shoqërisë sonë. Policia e Shtetit do ta ngrejë në një nivel tjetër kontrollin për këtë vepër penale. I kam kërkuar drejtuesve vendorë të Policisë së Shtetit plane operacionale dhe rezultate konkrete të përditshme ndaj këtij fenomeni”, shkruan Basha.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Taulant Balla emërohet ministër i Brendshëm

Rama largon nga detyra Bledi Çuçin


Vdekja e 3-vjeçarit pas ndërhyrjes në klinikën dentare të Roland Xhaxhos

Ekspertiza e Brian Spahiut do të kryhet nga një grup mjekësh italianë

Një itinerar udhëtimi nëpër fshatra, ferma, shtigje e rafting

‘Forbes’ zgjedh Shqipërinë për aventurë emocionuese

"Do ketë ndikim të dëmshëm në mbrojtjen e refugjatëve"

Ligji për Ruandën, OKB thirrje Britanisë së Madhe: Rimendojeni!