MENU
klinika

Tensionet në veri të Kosovës

Forcat e KFOR-it vendosen në aksin Mitrovicë–Zveçan

24.09.2023 - 17:16

Forcat e KFOR-it janë vendosur në rrugën Mitrovicë – Zveçan.

Në manastirin ortodoks serb vazhdon të qëndrojë një grup me persona të armatosur. Policia deri më tani ka konfirmuar se ka vrarë njërin prej tyre, ndërsa mban të rrethuar zonën.
I njëjti grup me persona të armatosur kanë hapur zjarr në orët e para të mëngjesit ndaj një patrulle policie, duke lënë të vdekur Afrim Bunjakun, polic i Rendit me gradën rreshter.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 03:00 të mëngjesit të sotëm në fshatin Banjska të Leposaviçit ku është sulmuar patrulla policore e Kosovës. Persona të armatosur i kanë bllokuar rrugën makinës së policisë me dy kamionë në aksin Mitrovicë-Leposaviç. Më pas ata kanë qëlluar në drejtim të makinës së policisë, ku për pasojë humbi jetën efektivi dhe u plagosën dy të tjerë.

"S’është histori parash, dinte një sekret për Naim Murselin"

Vrasja e Liridona Ademajt, gazetarja Lala ngre dyshimet

"12 zyrtarë socialistë kanë punë me SPAK"

Minxhozi: Përse nuk hidhet një hap procedural për Berishën?!

"Demoralizoi ata që besonin se me ikjen e Saliut do të riorganizohej opozita"

Argita fjalim në Kuvendin e Berishës, si e komenton analisti

Komiteti i Bernës thirrje qeverisë shqiptare

DW: Pezulloni ndërtimin e aeroportit të Vlorës