MENU
klinika

Ndodh në zemër të Evropës

Tifozët ndërpresin klasiken Ajax – Feyenoord

24.09.2023 - 15:58

Ajax dhe Feyenoord nga Roterdami po përballen sot në “Johan Cruijff Arena” për javën e gjashtë në futbollin elitar të Holandës. Klasikja e futbollit në vendin e tulipanëve nuk ka kaluar pa incidente, teksa është ndërprerë për më shumë se 20 minuta.

Gjithçka ka ndodhur në minutën e 44 të pjesës së parë. Ndërkohë që miqtë ishin në avantazhin 0-3 pas 37 minutave të para, ultrasit e Ajax janë “tërbuar” nga rezultati dhe kanë hedhur flakadanë në fushë.

Një gjë e tillë ka sjellë ndërprerjen e ndeshjes nga kryesori Gozubuyuk, që për më shumë se 20 minuta ka mbajtur skuadrat në dhomat e zhveshjes. Tanimë gjithçka ka filluar dhe ndeshja po vijon normalisht.

Edhe njëherë ultrasit bëhen protagonistë në zemër të Evropës dhe ndërpresin një ndeshje duke hedhur në fushë mjete piroteknike.

Momente paniku për lojtarin e Kombëtares

Përplasja e frikshme, gjakoset Broja

Nis procesi i shitjes së biletave të ndeshjeve nga UEFA

Shqipëria në finalet e EURO 2024

Publikohen oraret për ndeshjet

Super sfidat e Shqipërisë në EURO 2024