MENU
klinika

Ja kur do të mbahet

Berisha nuk u paraqit, shtyhet seanca në GJKKO

24.10.2023 - 15:12

Ndërpritet seanca në ngarkim të Sali Berishës. Në orën 14.00 nisi procesi për masën e sigurisë ndaj ish-kryeministrit, i cili akuzohet për korrupsion me privatizimin e ish-kompleksit “Partizani”. Ndaj Berishës është dhënë masa e sigurisë “detyrim paraqitje” dhe sot ai duhej të paraqitej në gjykatë për tu marrë në pyetje dhe njohur me masën. Berisha refuzoi të paraqitej dhe u përfaqësua nga avokatët e tij Genc Gjokutaj dhe Sokol Mëngjesi. Ky i fundit ka kërkuar kohë për tu njohur me aktet dhe seanca u shty për në orën 18.00.