MENU
klinika

"Duke u arrestuar një person me rrezikshmëri të lartë"

Operacioni “Tentativa”, Balla: U parandalua një ngjarje e rëndë…

01.10.2023 - 12:44

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, ka reaguar lidhur me operacionin “Tentativa” në Durrës, ku u arrestua një person dhe shoqëruesi i tij në Durrës, pasi dyshohet se do të kryente një vrasje.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Balla ka shprehur falënderim për Policinë, të cilët sipas tij, arritën të parandalonin një ngjarje të rëndë kriminale, duke arrestuar një person me rrezikshmëri të lartë të armatosur.

Regim i Ministrit të Brendshëm Taulant Balla:

Falenderoj nga zemra forcat e Policisë së Shtetit, Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, Njësinë e saj Operacionale Shqiponjat të cilët arritën të parandalonin një ngjarje të rëndë kriminale, duke arrestuar një person me rrezikshmëri të lartë të armatosur.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN"S’është histori parash, dinte një sekret për Naim Murselin"

Vrasja e Liridona Ademajt, gazetarja Lala ngre dyshimet

"12 zyrtarë socialistë kanë punë me SPAK"

Minxhozi: Përse nuk hidhet një hap procedural për Berishën?!

"Demoralizoi ata që besonin se me ikjen e Saliut do të riorganizohej opozita"

Argita fjalim në Kuvendin e Berishës, si e komenton analisti

Komiteti i Bernës thirrje qeverisë shqiptare

DW: Pezulloni ndërtimin e aeroportit të Vlorës