MENU
klinika

Kurti ‘zbardh planin’ e serbëve

“Sulmi do të kryhej nga 37 pozicione, korridor për furnizim…”

02.10.2023 - 11:29

Kryeministri i Republikës së Kosovës Albin Kurti thënë se sulmi terrorist ishte pjesë një plani më të madh për të aneksuar pjesën veriore të Kosovës.

Kurti ka bëre të ditur se sulmi ishte koordinuar në 37 pozicione të dallueshme, përcjell IndeksOnline.

Postimi i plotë:

“Në bazë të dokumentacionit të konfiskuar, @Kosovo_Police kanë konfirmuar se sulmi terrorist ishte pjesë e një plani më të madh për të aneksuar veriun e Kosovës përmes një sulmi të koordinuar në 37 pozicione të dallueshme. Do të pasonte krijimi i një korridori për në Serbi, për të mundësuar furnizimin me armë dhe trupa”, ka shkruajtur Kurti në “X”.