MENU
klinika

Terroristët serbë ikin malit, lënë në rrugë mikun e tyre të plagosur

VIDEO/ Publikohen pamjet, pas sulmit në Banjska

01.10.2023 - 13:45

Është bërë publike një tjetër video nga sulmi terrorist në Banjskë të Zveçanit, kur mëngjesin e 24 shtatorit u vra rreshteri i Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku.Në pamje shihen pjesëtarët e grupit terrorist serbë teksa largohen nga Manastiri. Ajo që vihet re është se katër serbët ikin me vrap ndërsa lënë të plagosur një serb tjetër.

Ata janë larguar me shpejtësi nga vendi i ngjarjes, por nuk kanë bërë asnjë përpjekje për të ndihmuar kolegun e tyre i cili shtrihet në tokë dhe përpiqet të largohet.