MENU
klinika

Moti i keq

17 fshatra ende pa energji elektrike në Dibër e Bulqizë

28.11.2023 - 11:45

Situata e krijuar nga reshjet e borës vijon të jetë problematike sa i përket furnizimit me energji elektrike kryesisht në Dibër e Bulqizë.

Aktualisht pa rrymë vijojnë të jenë 8 fshatra të Njësisë Administrative Kala e Dodës në Bashkinë Dibër dhe 9 fshatra të Bashkisë Bulqizë si në Ostren, Zerqan, Shupenzë e Gjoricës.

Erërat e forta kanë bërë ndërprerjen gjatë natës edhe në Njësinë Administrative Xibër në Bashkinë e Klosit.

Sa i përket borës, deri tani të pakalueshme janë rrugët e fshatrave të Njësive Administrative Kala e Dodës, Selishtë e Zall Dardhë në Bashkinë Dibër.

Për momentin furnizimi me ujë të pijshëm në të gjithë Qarkun Dibër bëhet pa probleme.

Rrugët nacionale janë të gjitha të kalueshme paprobleme.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Termometri arrin -13 gradë në Dibër

Acari mbërthen vendin, probleme me rrugët…