MENU
klinika

Përgjigjet mjeku

Çokollata e zezë redukton rrezikun e sëmundjeve kardiovaskulare?

09.12.2023 - 07:45

“Pyet mjekun” është rubrika më e re, një platformë që bën të mundur kontaktin ndërmjet mjekut dhe pacientit.

Nëse keni ndonjë pyetje, për gjithçka që ju shqetëson në shëndetin tuaj, këtu do të merrni përgjigje nga mjekë me eksperiencë, pa rezervime takimesh dhe duke shmangur radhët e gjata.

Pacienti: Çokollata e zezë redukton rrezikun e sëmundjeve kardiovaskulare?

Mjeku: Redukton rrezikun e sëmundjeve kardiovaskulare: Konsumimi i çokollatës së zezë mund të zvogëlojë rrezikun e sëmundjeve kardiovaskulare dhe sulmeve në zemër, veçanërisht nëse hani një dietë të shëndetshme.

Nëse keni edhe ju pyetje, dhe doni të merrni një përgjigje të shpejtë nga mjekët e “spitalit tonë online”, klikoni këtu. Identiteti juaj do të mbetet anonim.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN