MENU
klinika

"Nuk e prisja"

Dojna Mema: Askush nga Top-i nuk më çoi një mesazh

04.12.2023 - 11:00

Dojna Mema ishte e ftuara e radhës e Ermal Peçit në programin e tij ‘E diela jonë’. Këtë sezon televiziv e shohim Dojnën tek ‘Piranjat’, program që e ka shumë për zemër, aq më tepër për shkak të kauzave sociale që trajton.

E pyetur në lidhje me ambientimin drejt një televizioni që s’ka më logon e Top Channel, tregon se nuk e ka vuajtur peshën e logos aq më tepër që punon krah figurave si Krasta e Meço. Por a ka marrë mesazhe urimi për punën e re nga drejtuesit e TCH me të cilët ka punuar prej vitesh?

‘Nuk prisja të më çonin mesazh kur fillova ‘Piranjat’. A do më bëhej qejfi? Sigurisht që po. Nuk e pres, por e mirëpres. Unë do ta bëja për një koleg timin në Top channel’ – tha Dojna.

Jeta familjare e Dojnës, sidomos pasi u bë nënë ka qenë në vëmendje të publikut. Lidhja e fortë me djalin, martesa me Vlashentin por edhe pishmani më i madh i jetës, ishin disa nga momentet emocionuese me Ermalin.

‘Një nga pishmanet që kam, është që nuk arrita ta bëj gjysh, babin. Ajo plagë nuk shërohet kurrë, thjesht mësohesh. Kur ti humbet një prind humb dhe botën që ai prind të ka dhënë. Më vjen keq që djali im nuk do njohë asnjë nga gjyshërit. Nëse do vinte dhe njëherë në jetë do doja të shihte djalin, jo mua.

Dasmën? Siç ta ka premtuar ty Ermal në emision, Vlashenti. Do e kisha bërë një dasmë në Zafest. Jam shumë tradicionale në martesë’

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Publikon foton e rrallë të fëmijërisë

Dojna Mema bëhet nostalgjike


‘Isha fëmijë, familja qëndroi në Prishtinë’

Dua Lipa rrëfen e prekur largimin nga Kosova

Të tjerëve u duken të çuditshme

Këto gjëra ndodhin vetëm në vendet skandinave

Disa personazhe që thuhet se do të marrin pjesë

Çfarë dihet deri tani rreth ‘Ferma VIP’?