MENU
klinika

Babai i saj, i varur nga droga dhe bixhozi

Vrasja 14-vjeçares, zbardhen detaje të reja

05.12.2023 - 12:34

Shtatë ditë pas raportimit për zhdukjen e vajzës 14-vjeçare nga Shkupi, Policia e Maqedonisë së Veriut e gjeti trupin e saj të pajetë, të varrosur në një fshat në afërsi të kryeqytetit.

Pesë persona dyshohen për grabitjen dhe më pas vrasjen e të miturës, ndërsa në mesin e të dyshuarve është edhe babai i saj.

Babai dyshohet se u ka dhënë informacione për vajzën e tij grupit, i cili e ka rrëmbyer me qëllim që të zhvasë para nga e ëma e vajzës. Megjithatë, disa orë pas rrëmbimit, vajza është vrarë me armë zjarri.

Isen Saliu gazetar në RMV tregoi në Euronews Albania se babai i 14-vjeçare njihej si një person i varur nga droga dhe bixhozi.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN