MENU
klinika

Mijëra të infektuar brenda një jave

Kovidi rikthehet frikshëm në Serbi

01.12.2023 - 13:28

Ndonëse duket si një ëndërr e keqe, e lënë pas, pandemia e koronavirusit, vijon të jetë ende aktive dhe të infektojë të tjerë njerëz.

Java e fundit, ka rikthyer edhe njëherë frikën e 2 viteve më parë në Serbi, ku 4505 persona rezultuan të infektuar me Covid-19, nga 19 mijë testime të kryera.

Fatmirësisht virusi e ka humbur fuqinë dhe nuk ka pasur raste vdekjesh, por të infektuarit rëndë që kanë pasur nevojë për trajtim mjekësor kanë qenë disa.

Që nga fillimi i epidemisë në Serbi janë regjistruar 2.591.641 raste me koronavirus nga 13.277.266 testime të kryera.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN"Na do si partner kyç, por..."

Daçiç: SHBA na kushtëzon me Kosovën

“Efekti domino” mund të zhysë në kaos kontinentin

“Ndizet” Ballkani, “vatrat e luftës” rrezikojnë Evropën

Interpol e kërkon për sulmin në Banjskë

VIDEO/ Milan Radoiçiç feston ditëlindjen me fishekzjarrë

"Konflikti po përshkallëzon polarizimin social e politik në rajon!"

Lufta në Lindje të Mesme, studiuesi: Kosova më e rrezikuar