MENU
klinika

Shikoni si rreshtohen skuadrat

Publikohen formacionet zyrtare të supersfidës Napoli-Inter

03.12.2023 - 21:14

Napoli-Inter është kryendeshja e javës së 14-të të Serisë A e cila do të luhet në stadiumin dhe do të ketë një shtrirje shikueshmërie në të gjithë botën, duke u transmetuar në pesë kontinente. Një duel tepër vendimtar për sa i përket fateve të sezonit.

Padyshim që kjo është dhe një sfidë speciale mes Viktor Osimhen dhe Lautaro Martinez, që janë dy liderat e skuadrave respektive.

Interi ka fituar pesë nga tetë ndeshjet e fundit të kampionatit kundër Napolit (2 barazime, 1 humbje), pavarësisht se humbi ndeshjen e fundit (3-1 më 21 maj). Hera e fundit që napolitanët fituan dy ndeshje radhazi kundër zikaltërve në kompeticion ishte në sezonin 2016/17.

Për sa i përket formacioneve zyrtare, të dy trajnerët kanë hedhur në fushë lojtarët më në formë që kanë në dispozicion.

FORMACIONET ZYRTARE: