MENU
klinika

Nga njohja me Donald Veshajn, tek mesazhi dhe puthja e parë

Rrëfehet Bora Zemani: Ishte dashuri me shikim të parë!

31.12.2023 - 12:56

Kryesore
Opinion
Politikë
Aktualitet
Argument
Kronikë
Ekonomi
Kosova
Sport
Kulturë
Dossier
Suplemente

“Më në fund të gjeta”- Nga njohja me Donald Veshajn, tek mesazhi dhe puthja e parë, rrëfehet Bora Zemani: Ishte dashuri me shikim të parë!
Dec 31, 2023 | 7:50
SHPËRNDAJE
FacebookMessengerTwitterWhatsAppCopy Link

Moderatorja Bora Zemani ka rrëfyer detaje nga marrëdhënia e saj me aktorin Donald Veshaj. Prezantuesja ka treguar se ishte dashuri me shikim të parë.

bora-zemani-donald-veshaj2

Ajo u shpreh se u panë për herë të panë me njëri-tjetrin në një koncert recital dhe nga aty lindi dashuria e tyre.

Bora Zemani u shpreh se ishte Donald Veshaj që e mori hapin e parë për të qenë bashkë, ndërsa tregoi se mesazhi i parë nga aktori i erdhi pasi ajo i hapi Story-t në Instagram.

bora zemani donald veshaj

“Punonim në të njëjtin televizion, por nuk jemi njohur aty. Kemi qenë të ftuar në një koncert recital dhe atje jemi parë për herë të parë me njëri-tjetrin. U pamë dhe e kuptuam me sy se çfarë po ndodhte.

Sytë thamë se ne duhet të gjeni patjetër mënyra për të folur me njëri-tjetrin, duhet ta kërkonim patjetër njëri-tjetrin. U lidhëm pastaj nëpërmjet rrjeteve sociale. Sytë e Donaldit më goditën tek ajo pamje e parë. E dija që njëri nga binjakët ishte i lidhur me një vajzë që ishte pjesë e showbizz dhe unë e njihja, thashë ishalla nuk është ky dhe rezultoi Romeo.

Donaldi patjetër i ka marrë hapat i pari, nuk mund të bëja ndonjë lëvizje unë. Por ishte e qartë që në momentin e parë e ruanim njëri-tjetrin me sy gjatë gjithë asaj nate. Më pas filluan mesazhet, pastaj u takuam. Takoheshim për pak dhe rrinim deri në orët e para të mëngjesit. Humori ishte gjëja e parë na bashkoi.

Rallë më ka rastisur që të komunikoj me dikë me mesazhe dhe të qesh aq shumë vetëm nga mesazhet. Unë nuk i dija emrat e binjakëve dhe kur më erdhi mesazhi i parë isha me shoqet e mia të ngushta. Njëra nga shoqet e mia e njihte Donaldin dhe hapi profilin e tij me telefonin tim, duke i hapur Story.

Mesazhi i parë që më erdhi nga Donaldi ishte screenshot që i kisha parë Story dhe tha më në fund të gjeta”, shprehet Bora.

bora zemani donald veshaj3

Bora Zemani rrëfeu gjatë intervistës se xhelozia në marrëdhënien e tyre ka qenë në maksimum dhe se janë përballur me probleme, por shtoi se të dy e kanë rritur njëri-tjetrin.

“Të dy kemi bërë ndryshime për njëri-tjetrin. Jemi lidhur shumë të vegjël, jemi njohur para 5 viteve. Secili kishte krijuar botën e vet, nuk është se ishim të gatshëm për t’iu përkushtuar njëri-tjetrit 100%. Ajo në marrëdhënie ka pasur problemet e veta, xhelozia ka qenë në maksimum nga të dyja anët.

Ndoshta edhe nga fakti që shumë shpejt kemi punuar me njëri-tjetrin. U mësuam 24 orë me njëri-tjetrin, pastaj nëse secili kishte nga ndonjë gjë më vete diskutohej shumë, kishim debate. Të dy e kemi rritur njëri-tjetrin’, tregon ajo.

Prezantuesja tregoi se puthja e tyre ka qenë në makinë, por në ato momente ka pasur pasguri në lidhje me këtë hap që do të ndërmerrte.

“Puthja e parë ka qenë në makinë. Kishim dalë diku dhe ishte një puthje që ishte shumë e qartë që duhej të putheshim por unë bëja sikur refuzoja dhe spo doja të puthesha në atë moment.

Në puthjen e parë ishte pasiguria për të gjithë situatën”, tha prezantuesja.
bora zemani donald veshaj5

Bora Zemani u shpreh se momenti kur Donald Veshaj i propozoi për martesë në premierën e filmin “5 herë jo”, është më i bukuri në marrëdhënien e tyre.

“Momenti i propozimit, thashë ‘po ky është përjetësisht i imi’. Momenti më i bukur që kemi përjetuar me njëri-tjetrin. Puthja në BBV ka afeksionuar shumë njerëz, por nuk ka qenë në një moment të bukur tonin si puthje. Përcolli emocione, por nuk ishte momente ynë më i bukur”, tha moderatorja.