MENU
klinika

Hidhini një sy listës!

Shprehje motivuese për të nisur Vitin e Ri

31.12.2023 - 13:10

1. “Shkruaj në zemrën tënde se çdo ditë është dita më e mirë e vitit.” – Ralph Waldo Emerson

2. “Nesër është faqja e parë bosh e një libri 365 faqesh. Shkruaj një të mirë.” – Brad Paisley

3. “Viti i ri – një kapitull i ri, një varg i ri, apo thjesht e njëjta histori e vjetër? Në fund të fundit ne e shkruajmë atë. Zgjedhja është e jona.” -Alex Morritt

4. “Më pëlqejnë ëndrrat e së ardhmes më shumë se historia e së shkuarës.” – Thomas Jefferson

5. “Shpresoj që në këtë vit që vjen, të bëni gabime. Sepse nëse jeni duke bërë gabime, atëherë jeni duke bërë gjëra të reja, duke provuar gjëra të reja, duke mësuar, duke jetuar, duke e shtyrë veten, duke ndryshuar veten, duke ndryshuar botën tuaj. Ju jeni duke bërë gjëra që nuk i keni bërë kurrë më parë, dhe më e rëndësishmja, po bëni diçka.” – Neil Gaiman

6. “Në natën e Vitit të Ri e gjithë bota feston faktin që një datë ndryshon. Le të festojmë datat në të cilat ne ndryshojmë botën.” ―Akilnathan Logeswaran

7. “Çdo moment është një fillim i ri.” -TS Eliot

8. “ Suksesi dhe lumturia juaj qëndron tek ju. Vendosni të qëndroni të lumtur dhe gëzimi juaj dhe ju do të formoni një ushtri të pamposhtur kundër vështirësive.” – Helen Keller

9. “Fillimi është pjesa më e rëndësishme e punës”. – Platoni

10. “Kur jeta është e ëmbël, thuaj faleminderit dhe festo. Kur jeta është e hidhur, thuaj faleminderit dhe rritu.” – Shauna Niequist

Trend i këtij sezoni të 2024

Si ta vishni fundin e gjatë xhins?

Detaji që nxiti dyshimet e publikut

Jori Delli i jep fund beqarisë me reperin italian?

"Një lumturi kaq e madhe nuk mund të mbahet dot vetëm për vete"

Bora Zemani dhe Donald Veshaj prindër së shpejti