MENU
klinika

Çfarë ndodhi?

Arrestohet ish kreu i Kadastrës në Gjirokastër (Emri)

28.02.2024 - 13:12

Vihet ne pranga ish kreu i Kadastres se Gjirokastres Florian Taçi. Ka qene nje operacion i perbashket i mirrekoordinuar mes Policise se Tiranes, asaj te Gjirokastres, Prokurorise dhe Gjykates se Faktit Gjirokaster që kane finalizuar aksionin per arresrimin e Taçit dhe ish bashkepunetorit te tij ne Kadastren e Gjirokastres Alban Memishaj.

Akuza qe rendon ndaj Taçit eshte per mashtrim, falsifikim dokumentash ne bashkepubim. Qysh dje ne darke policia ka ushtruar kontroll ne zyren e tij avokatore ne Gjirokaster ku ka sekuestruar dokumente te shumta qe i shfrytezonte Taçi qe kishin te benin me te gjithe databazen e Kadastres se Gjirokastres çka eshte shkelje e paprecedent. Njekohesisht Taçi kishte akses ne kete databaze online.