MENU
klinika

Nga “Drejtësia” te emigracioni dhe Mbrojtja

Çfarë u diskutua në takimin mes Ramës dhe ambasadorit të Britanisë në Tiranë

19.02.2024 - 20:54

Ambasadori britanik, Alastair King-Smith, u takua sot me Kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama.

Ambasada Britanike në Tiranë, në një postim në rrjetet sociale ka bërë me dije se në taki është theksuar partneriteti i palëkundur mes Shqipërisë dhe Mbretërisë së Bashkuar, duke përfshirë emigracionin e paligjshëm, ku Shqipëria mbetet një prej partnerëve tanë më të rëndësishëm në rang ndërkombëtar.

“Ata diskutuan mbështetjen e re të Mbretërisë së Bashkuar për Reformën e Drejtësisë dhe përpjekjet kundër korrupsionit, duke përfshirë Policinë e Shtetit Shqiptar.

Ata ranë gjithashtu dakord të vlerësojne zgjerimin e partneritetit tregtar, si edhe në fushën e Mbrojtjes”, thuhet në postim.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"Duhet të bashkëpunosh me Shqipërinë dhe të ulesh me të përballë fqinjit verior"

“Ballkani i hapur”, Nazarko: Besoj se Kosova ka qenë e ftuar në Shkup, për të kufizuar ndikimin e Serbisë

"I mirëpresim afganët! Asnjë mbështetje nga vendet e pasura"

“Bukë, kripë e zemër”/ Kryeministri Rama intervistë për BBC