MENU
klinika

Sërish zhurmuese dhe bilbila në Kuvend

Nis seanca plenare, Gazment Bardhi bllokon foltoren

22.02.2024 - 11:33

Ndërkohë me 77 vota, Kuvendi ka ratifikuar marrëveshjen Rama-Meloni për emigrantët

Ka nisur me tensione edhe seanca e sotme plenare. Gazment Bardhi ka bllokuar foltoren.

Deputetët e opozitës kanë shkaktuar kaos me zhurmuese dhe bilbila në Kuvend.

Me kërkesë të kreut të grupit të PS, Bledi Çuçi është hequr nga rendi i ditës projektligji për amnistinë penale, pasi nuk u arrit konsensusi me opozitën për 84 vota.

“Në kuvend është depozituar kërkesa e kryetarit të grupit të PS për ndryshimin e rendit të ditës, ku kërkohet heqja nga rendi i ditës së projektligjit për dhënie amnistie”, tha Nikolla.

Ndërkohë me 77 vota, Kuvendi ka ratifikuar marrëveshjen Rama-Meloni për emigrantët. Marrëveshja nuk ka marrë asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim, ndërkohë që për këtë pakt ka votuar edhe PDIU.