MENU
klinika

"Po na marrin burimet ujore"

Projektet për HEC, banorët e Gjegjanit në protestë

25.02.2024 - 12:23

Lejet e dhëna për ndërtimin e katër HEC -eve në zonën e Gjegjanit në Pukë, kanë ngritur në protestë banorët e 3 fshatrave Kalivare, Mesul dhe Kimez.

Ata janë mbledhur këtë të diele, duke kundërshtuar këto projekte që dëmtojnë rëndë këtë zonë, duke ju marre burimet ujore.
Banorët janë të vendosur në betejën e tyre, për mos të lejuar nisjen e punimeve, pasi komuniteti nuk është pyetur për zbatimin e këtij projekti.

"Kuzhinë e shijshme dhe atmosferë autentike"

“Tendenze di Viaggio”: Shqipëria, peizazhe marramendëse

Favorizoi djalin e Tom Doshit pas aksidentit

Pezullohet Shefi i Qarkullimit në Lezhë

Në by-passin e Murrizit ka rënie të vazhdueshme të gurëve

Rruga e Arbrit përmbytet nga shiu, vështirësohet qarkullimi

Një itinerar udhëtimi nëpër fshatra, ferma, shtigje e rafting

‘Forbes’ zgjedh Shqipërinë për aventurë emocionuese