MENU
klinika

JLo dhe Ben Affleck zbulojnë arsyen

Pse u ndanë 3 ditë para dasmës së tyre në 2003

28.02.2024 - 11:55

Shumë detaje rreth lidhjes së tyre zbulohen nga Jennifer Lopez dhe Ben Affleck në dokumentarin “The Greatest Love Story Never Told”, i cili tregon historinë e tyre të dashurisë. Çifti, një nga më të nxehtit në Hollywood në fillim të viteve 2000, shkoi një hap më afër martesës në vitin 2003. Por, tre ditë para datës së lindjes, ata e anuluan.

“Unë dhe Beni u ndamë tre ditë para dasmës. Ne patëm një ngjarje të madhe, 14 shoqëruese të nuses në të dyja anët, dhe gjithçka u shpërbë nën presionin,” tha JLo. Nga ana e tij, Affleck vuri në dukje se “kur Jen dhe unë u ndamë, katalizatori ishte fakti se jeta jonë personale ishte vazhdimisht nën mikroskop”.

Në dokumentar shfaqet edhe regjisori i videoklipit të këngës “I’m Real” nga Jennifer Lopez, i cili shprehet në mënyrë karakteristike: “Ndarja e tyre ishte një fatkeqësi. Ajo ishte e privuar nga ajo që mendonte se ishte dashuri. Dhe ai e bëri të arratisej”. “Gjithë këto vite kanë qenë shumë të vështira sepse nuk ndjeva vetëm sikur humba dashurinë e jetës sime, u ndjeva sikur humba mikun më të mirë që kam pasur ndonjëherë”, vazhdoi Lopez. “Dhe nuk mund të flisja për kaq shumë vite dhe kjo ishte pjesa më e vështirë.”

Në një pikë tjetër në dokumentar, JLo vuri në dukje se kjo ndarje e bëri atë të zemërohej me Affleck. “Mendoj se të kam falur gjatë gjithë rrugës. Mendoj se duhet ta fal veten për disa gjëra”, tha Lopez. Çifti ringjallën romancën e tyre në vitin 2021. Deri atëherë, ata të dy vazhduan jetën e tyre. “Ndjehem sikur kam kaluar në anën tjetër. Unë e bëra atë . Kam bërë diçka të mirë në jetën time. Dhe jam krenare për këtë”, ka theksuar këngëtarja në një tjetër moment të dokumentarit.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Mund të mos jetë edhe aq larg

JLo tregon si i pëlqen propozimet për martesë