MENU
klinika

VIDEO-LIVE

Rama dhe Zelensky presin liderët e Evropës Juglindore në Pallatin e Kongreseve

28.02.2024 - 12:13

Në Tiranë zhvillohet sot Samiti i Evropës Juglindore-Ukrainë, që do bashkëdrejtohet nga Rama dhe Zelensky.

I pari që ka mbërritur ka qenë presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, i cili ka qëndruar për disa minuta në tapetin e kuq, ku ka diskutuar me kryeministrin Edi Rama.

“Mbërritja e liderëve për pjesëmarrjen në Samitin Ukrainë – Europa Juglindore, për të dëshmuar edhe njëherë vlerat që na bashkojnë në mbështetjen e pakushtëzuar ndaj Ukrainës dhe njerëzve të saj”, shkruan Rama në Facebook.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Si kanë ndryshuar marrëdhëniet me Shqipërinë pas luftës së Rusisë

Zelensky për herë të parë në Tiranë/ Çfarë është Samiti për Ukrainë