MENU
klinika

“Mbështesim integrimin e vendeve të Ballkanit Perëndimor në BE, por…”

Zelensky në konferencë me Ramën: Kini besim tek stabiliteti që Ukraina do t’i ofrojë Evropës

28.02.2024 - 15:03

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky në konferenën me kryeministrin Edi Rama është shprehur se mbështet integrimin e vendeve të Ballkanit Perëndimor në BE.

Zelensky: Na duhet më shumë besim tek çfarë mund të bëjmë ne. Duhet që të keni besim tek ne stabiliteti që do i ofrojmë Evropës dhe integrimit të plotë tonit në BE. Mbështesim integrimin e vendeve të Ballkanit Perëndimor Në BE por duhet të na mbështesni edhe ju ne.

Duhet të bashkëpunojmë, të ecim përpara, të merrni pjesë në samitin e Paqes, të na mbështesni në planin e paqes me 10 pika, të gjitha ata që vlerësojnë rendin botërore duhet të na mbështesni. Duhet të na mbështesni.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN