MENU
klinika

"Rritet besimi te policia"

“Lufta kundër kultivimit dhe shpërndarjes së drogës”/ Reagon ministri Balla

26.03.2024 - 12:35

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka reaguar në lidhje me një operacion në Shkodër kundër shpërndarjes së drogës pranë shkollave.

Përmes një postimi në rrjetet sociale Balla thekson se lufta kundër kultivimit dhe shpërndarjes së lëndëve narkotike, po merr çdo ditë mbështetje edhe më të madhe nga publiku, duke shtuar besimin tek Policia e Shtetit.

Postimi i plotë i Ballës:

“Përgëzime Policisë së Shtetit Shkodër për operacionet kundër shpërndarjes së lëndëve narkotike pranë shkollave #paketaesigurisënëshkolla dhe kundër fenomenit të kultivimit, ku janë sekuestruar gjatë ditëve të fundit disa sasi fara kanabisi. Lufta jonë kundër kultivimit dhe shpërndarjes së lëndëve narkotike, po merr çdo ditë mbështetje edhe më të madhe nga publiku, duke shtuar besimin tek Policia e Shtetit.”, thuhet në reagimin e Ballës.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Eksperti i Sigurisë: Ata janë gati dhe presin sinjalin për agresion

“Në kufi me Kosovën po trajnohen serbë!”

Ministri i Brendshëm flet për marrëveshjen me Italinë për emigrantët

“Mos harroni që integrimi në BE ka përfitime dhe përgjegjësi!”

"Po shkojmë drejt arrestimit të autorëve"

“Vrasja e Sinomatit, pranë zbardhjes”, Balla reagon nga Vlora