MENU
klinika

Si në kohët e vjetra

Messi dhe Suarez dhurojnë spektakël me nga dy gola

03.03.2024 - 17:07

Luis Suarez dhe Lionel Messi janë rikthyer në qendër të vëmendjes pas spektaklit të dhuruar në ndeshjen kundër Orlando City në MLS.
Suarez hapi serinë e golave në minutën e katërt pas asistimit nga Gressel derisa vetëm pas 7 minutash dyshja doli sërish në aksion dhe uruguaiani shënoi golin e dytë në ndeshjje.
Shkëlqimi i Miamit vazhdoi dhe në pjesën e dytë kur Messi realizoi një gol nga afërsia në minutën e 57-të dhe 5 minuta më vonë mori një asist të bukur nga Suarez të cilin e shndërroi në gol për rezultatin përfundimtar 5-0.