MENU
klinika

I ofron para kesh dhe lojtarë

Al Khelaifi i fiksuar pas Osimhen, PSG tundon De Laurentiis

13.04.2024 - 14:55

Me Kylian Mbappe që ka bërë gati prej kohësh “valixhet”, me destinacion Madridin, PSG vijon punën në distancë për të gjetur pasuesin e tij. Emri i parë në listën e dëshirave është Victor Osimhen. Nigeriani shihet si profili ideal për të zëvendësuar Mbappe, por më parë duhet të bindin Napolin me ofertën e duhur ekonomike.

De Laurentiis kërkon minimumi 120 milionë euro, por PSG mund të “zbus” këtë shifër duke përfshirë në negociata disa lojtarë si Soler, Asensio, Beraldo dhe Kang-n Lee.