MENU
klinika

Akuzohet për 100 mln euro aferë me ‘Sterilizimin’

Dorëzohet GJKKO dhe i jep dosjen Ilir Beqajt

18.04.2024 - 11:39

Gjykata e Posaçme ka urdhëruar Prokurorinë e Posaçme që t’i dërgojë ish-ministrit Ilir Beqaj që aktet e dosjes në mënyrë elektronike.

Vendimi u mor për shkak se ish-ministri Beqaj refuzoi të kryente pagesën prej 10 mln lekësh.

“Gjykata rrëzoi pengesën artificiale që me qëllim akuza na ka bërë gjithë këto muaj. Urdhëroi akuzën që të na vërë në dispozicion të 602 volumet në versionin elektronik, pa pagesë”, tha Beqaj për mediat pas vendimit.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN