MENU
klinika

Ja pse manjati varet kaq shumë prej saj

Kush është Margo Martin, gruaja që shoqëron kudo Trumpin

19.04.2024 - 10:27

Margo Martin, zëvendësdrejtoresha e komunikimit për Donald Trump, ishte një nga të paktët persona që shoqëruan ish-Presidentin në gjykatën penale të Manhattan të hënën, kur filloi gjyqi i parë penal kundër tij.

Martin u fotografua e veshur me një kostum pantallonash të zezë me kopsa ari brenda gjykatës. Ndërsa fotot e saj u bënë virale në internet, shumë ishin kuriozë të dinin se kush ishte ajo.

Sipas New York Post, zonja Martin, e cila vjen nga Oklahoma, njihet si një nga “njerëzit më besnikë dhe me stil” të Donald Trump. Ajo shpesh fotografohet në krah të tij në ngjarjet e fushatës, takime shtypi dhe festa, madje edhe paraqitjet në gjykatë.

Aktualisht, roli i saj si Zëvendës Drejtoreshë e Komunikimeve për Save America PAC e tij përfshin dërgimin e emaileve dhe raporteve për mbështetësit dhe organizimin e mitingjeve të tij të vazhdueshme në të gjithë vendin. Para kësaj ajo shërbeu si asistente shtypi në Shtëpinë e Bardhë gjatë presidencës së Trump.

Who Is Margo Martin? Trump's ''Loyal And Stylist'' Aide Who Is Often Spotted With Him

Pasi Trump humbi në zgjedhjet e fundit presidenciale, ajo ishte një nga të paktat që qëndroi me të dhe që atëherë ai u bë pjesë kyçe e ekipit të tij. Ajo i ka qëndruar edhe ish-presidentit përmes skandaleve dhe polemikave të tij.

Ajo ishte në qendër të vëmendjes edhe vitin e kaluar pasi një gazetar e ngatërroi me Melania Trump, ndërsa ajo hyri në Gjykatën e Shteteve të Bashkuara në Miami për akuzën e Trump në një çështje të veçantë.

Shumë thonë se ajo ka një ngjashmëri të jashtëzakonshme me ish-Zonjën e Parë. Martin gjithashtu bën një mënyrë jetese luksoze. Ajo është parë shpesh duke udhëtuar nëpër botë duke marrë pjesë në mitingje politike dhe ngjarje sportive së bashku me Trump.