MENU
klinika

Nuk ishte i pranishëm në seancë

GJKKO kalon për gjykim dosjen për Vangjush Dakon

17.04.2024 - 10:55

Gjykata e Posaçme kalon për gjykim dosjen në ngarkim të ish kryebashkiakut të Durrësit Vangjush Dakos dhe ish zyrtarëve të tjerë.

Seancën e kaluar u paraqit ekspertiza e re nga SPAK, e cila e ka përllogaritur dëmin për projektin e promenadës bregdetare. Prej 27 shkurtit Dako ndodhet në arrest shtëpie pasi iu ndryshua masa e sigurisë, për tejkalim të afateve të paraburgimit. Ankimi i SPAK për rikthimin e tij në qeli u rrëzua nga Gjykata e Posaçme e Apelit.

Vangjush Dako nuk ishte i pranishëm në seancën e kësaj të mërkure ku merret zyrtarisht i pandehur për shpërdorim detyre në dy raste.