MENU
klinika

"Ka kontribute të jashtëzakonshme, por..."

Ilir Meta pranon krisjen e raporteve me Kryemadhin: Marrëdhëniet tona kanë pësuar një tronditje të madhe!

16.04.2024 - 10:05

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka treguar se raportet e tij me bashkëshorten Monika Kryemadhi nuk janë aspak të mira.

I ftuar në emisionin “Opinion”, Meta tha se raportet politike me Kryemadhin janë tronditur pas djegies së mandateve e tashmë në parti janë duke marrë vendime për të shmangur nepotizmin.

Pjesë nga intervista

Fevziu: Çfarë po ndodh ndaj jush dhe zonjës Kryemadhi?

Meta: Asgjë, ca di ti?

Fevziu: Kam të dhëna që jeni treguar shumë agresiv ndaj saj dhe disa personave të tjerë në parti, që duhet të largohen nga partia….

Meta: Asnjë nuk është larguar.

Fevziu: Raporti juaj është i mirë?

Meta: Raporti im politik nuk është i mirë, zonja Kryemadhi ka kontribute të jashtëzakonshme deri ditën që ajo ka vendosur për djegien e mandateve. raportet tona politike që nga ai moment kanë pësuar një tronditje të madhe.