MENU
klinika

Përgjigjet mjeku

Pse më zverdhen të bardhat e syrit? Çfarë tregon?

13.04.2024 - 10:05

“Pyet mjekun” është rubrika më e re, një platformë që bën të mundur kontaktin ndërmjet mjekut dhe pacientit.

Nëse keni ndonjë pyetje, për gjithçka që ju shqetëson në shëndetin tuaj, këtu do të merrni përgjigje nga mjekë me eksperiencë, pa rezervime takimesh dhe duke shmangur radhët e gjata.

Pacienti: Pse më zverdhen të bardhat e syrit? Çfarë tregon?

Mjeku: Mungesë të vitaminës B12. Konsumoni më shumë ushqime të pasura në këtë vitaminë, si qumësht, salmon, tuna, mëlçi viçi dhe pule.

Nëse keni edhe ju pyetje, dhe doni të merrni një përgjigje të shpejtë nga mjekët e “spitalit tonë online”, klikoni këtu. Identiteti juaj do të mbetet anonim.