MENU
klinika

"Mikut të dashur i uroj shërim të shpejtë"

Atentati ndaj kryeministrit të Sllovakisë, reagon kryeministri Rama: I tronditur…

15.05.2024 - 19:34

Kryeministri Edi Rama është shprehur i tronditur nga lajmi i atentatit me armë zjarri ndaj kryeministrit të Sllovakisë, Robert Fico.

Me anë të një reagimi në rrjetet sociale, Rama e quan homologun e tij si një mik të dashur, ndërsa i uron atij shërim sa më të shpejtë.

“I tronditur nga lajmi i tmerrshëm i sulmit të tmerrshëm ndaj Kryeministrit të zgjedhur të Sllovakisë, një i mbijetuar i madh dhe mik i dashur të cilit i uroj shërim të shpejtë dhe një rikthim spektakolar”, shkruan Rama.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Dha dorëheqjen në vitin 2018 dhe u rikthye sërish

Iu bë atentat me armë zjarri, kush është kryeministri sllovak, Robert Fico!