MENU
klinika

Ja sa ishte magnituda

Lëkundje tërmeti në perëndim të Korfuzit

24.05.2024 - 09:33

Një tërmet me magnitudë 3.9 ka ndodhur sot në orën 06:30 të mëngjesit në perëndim të Korfuzit.

Sipas Institutit Gjeodinamik, epiqendra e tërmetit ndodhet 34 kilometra në jug-jugperëndim të Othonit, ndërsa thellësia fokale llogaritet në 6.8 kilometra. Fatmirësisht nga tërmeti nuk ka pasur raportime për dëme materiale apo në njerëz.

Kujtojmë se edhe në Itali u regjistrua një tërmet.

Katër të vdekur dhe pesë të zhdukur brenda pak ditëve

Çfarë po ndodh me turistët në Greqi?!

"Duhen ndaluar ndërtimet e shfrenuara për të mbrojtur natyrën"

Turizmi po dëmton Greqinë!

Furtunë në qeverinë greke!

Mitsotakis ndryshon katër ministra