MENU
klinika

"Më kishte marrë telefonin ndaj e denoncova"

Pretendoi se ishte p*rdhunuar nga babai i saj prej 4 vitesh, e mitura rezulton e virgjër

24.05.2024 - 16:35

Vajza 15-vjeçare, i cila ka akuzuar babanë e saj për përdhunim ka dalë nga ekzaminimi mjeko ligjor e abuzuar seksualisht.

Lajmin e konfirmon gazetarja, Klodjana Haxhiaj, ndërsa mësohet se vajza në gjykatë ka mohuar akuzat, duke u shprehur se denoncimi e kishte bërë pasi i ati i kishte marrë telefonin dhe se nuk ia jepte më.

Ndërkohë avokat mbrojtës ka bërë me dije se vajza është e virgjër.

Gjykata nuk i ka dhënë urdhër mbrojtje vajzës dhe nënës, ndërsa në seancë i kanë kërkuar falje Bledar Rokos dhe kërkuan që ai të lirohej nga burgu dhe akuzat.