MENU
klinika

Kush janë vendet finaliste?

Sonte, finalja e Eurovision Song Contest 2024

11.05.2024 - 12:46

Sonte do te mbahet nata finale e Eurovision Song Contest 2024.

Këtë vit, Shqipëria u përfaqësua me këngën ‘Titan’ nga Besa Kokëdhima e cila nuk arriti të kualifikohet për në finale.

Ndërkaq, shtetet finaliste janë: Suedia, Ukraina, Gjermania, Luksemburgu, Holanda, Izraeli, Lituania, Spanja, Estonia, Irlanda, Letonia, Greqia, Mbretëria e Bashkuar, Norvegjia, Italia, Serbia, Finlanda, Portugalia, Armenia, Qiproja, Zvicra, Slloveni, Kroacia, Gjeorgjia, Franca dhe Austria.