MENU
klinika

U gjet i vdekur në ishullin grek

Autoritetet zbulojnë arsyen e vdekjes së gazetarit të BBV

10.06.2024 - 14:53

Gazetari i BBC, Dr. Michael Mosley, i cili u gjend i pajetë pas 5 ditësh kërkim në një zonë shkëmbore të ishullit grek Synim, rezultoi se vdiq nga shkaqe natyrale.

Zëdhënësja e policisë, Konstantia Dimoglidou, tha për BBC se nuk u gjetën lëndime në trupin e tij që mund të kishin shkaktuar vdekjen e gazetarit.

67-vjeçari, baba i katër fëmijëve u raportua i zhdukur pasi u largua nga plazhi Agios Nikolaos për t’u nisur për një shëtitje rreth orës 13:30 me kohën lokale të mërkurën.

Një menaxher bari gjeti trupin e tij pasi kryetari i bashkisë së ishullit “pa diçka” pranë gardhit të lokalit dhe njoftoi stafin, njoftoi agjencia e lajmeve PA.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Fundi tragjik për prezantuesin e BBC

Michael Mosley gjendet i vdekur në ishullin grek


Katër të vdekur dhe pesë të zhdukur brenda pak ditëve

Çfarë po ndodh me turistët në Greqi?!

"Duhen ndaluar ndërtimet e shfrenuara për të mbrojtur natyrën"

Turizmi po dëmton Greqinë!

Furtunë në qeverinë greke!

Mitsotakis ndryshon katër ministra

Temperaturat arrijnë 44 gradë

Greqia “mbytet” nga i nxehti afrikan