MENU
klinika

Pak përpara nisjes së evropianit

Holanda në “alarm”, humbet Frenkie De Jong

11.06.2024 - 12:11

De Jong humbet Euro 2024. Ky ishte lajmi tronditës, që ‘tulipanët” morën të hënën në mbrëmje, teksa ishte vetë tekniku Ronald Kuman, i cili deklaroi pas miqësores që Holanda zhvilloi dje me Islandën, se mesfushori i Barcelonës nuk do të jetë me skuadrën e tij në Gjermani.

“Jam i trishtuar dhe i zhgënjyer që nuk mund të shkoj në Europian. Kemi bërë shumë punë në javët e fundit, por për fat të keq kavilja ime kërkon më shumë punë”, shkroi vetë De Jong në rrjetet sociale pasi u bë publik vendimi.

Në këtë mënyrë De Jong nuk arriti dot të rekuperojë dëmtimin, që mori në fund të sezonit tek Barcelona. Në këtë mënyrë mjekët dhe stafi teknik i kombëtares holandeze, ka vendosur që të mos rrezikojë mesfushorin, i cili në këtë mënyrë do të rikthehet në Barcelonë dhe do të vijojë të jetë nën kujdesin e mjekëve të klubit katalanas.

Paralajmërohen, “Luanët”!

“Kujdes nga huliganët e Serbisë”

Italia përmbys me Bastonin e Barellan! Mbyllet pjesa e parë

Nedim Bajrami shënon supergol pas 23 sekondash dhe futet në historinë e Evropianit

Mijëra tifozë presin ndeshjen me valle dhe këngë

FOTOT/ Shqiptarët “pushtojnë” Dortmundin!

Njihuni me formacionet zyrtare të sfidës Spanjë-Kroaci

Rivalët e Shqipërisë “përplasen” në Berlin