MENU
klinika

Rama inspekton vendin

Rindërtimi pas tërmetit/ Pallate të tjera në Laç

11.06.2024 - 14:52

Pas apartamenteve të ndërtuara në Laç si dhuratë e qeverisë turke, në një tjetër pjesë të këtij qyteti janë duke përfunduar edhe disa pallate të tjera

Në kuadër të rindërtimit pas tërmetit në Laç kjo është pamja e lagjes së re ku qeveria thotë se do të akomodohen 375 familje.

Ecurinë e punimeve e pa në terren kryeministri Edi Rama, i cili shoqërohej nga kryetarja e Bashkisë së Laçit, Majlinda Cara dhe Ulsi Manja.