Ligue 1, Java 30

Dopietë e Neymar dhe Mbappe, shënon edhe Messi

03.04.2022 - 22:50

PSG rikthehet dominuese, nuk hasi aspak probleme përballë Lorient. Skuadra e Pochettinos fitoi 5-1 në “Parc des Princes”, duke rikthyer në 12 pikë distancën me Marseille e vendit të dytë.

Kylian Mbappe dhuroi një asist për Neymar (12’), ndërsa më pas shënoi vetë me një gjuajtje potente (28’). Kaq për pjesën e parë, teksa miqtë shkurtuan me anë të Terem Moffi (56’).

Nigeriani përfitoi nga një gafë e gjithë prapavijës së PSG-së. Gjithsesi, vendasit realizuan edhe dy gola të tjerë në minutat e mbetura. Mbappe, Messi dhe Neymar tundën rrjetën e Lorient.

Hakimi dhuroi asistin te goli i dytë i sulmuesit francez, me Mbappe që dha dy asiste të tjerë, duke regjistruar dy gola dhe tre asiste në këtë sfidë.

Italia përmbys me Bastonin e Barellan! Mbyllet pjesa e parë

Nedim Bajrami shënon supergol pas 23 sekondash dhe futet në historinë e Evropianit