MENU
Vlerësimi i Euro Health Consumer

Shëndetësi: kosto e lartë, korrupsion dhe burokraci

Bilanci final

Amnistia e 2017 fali 425 milionë euro  

Amnistia fiskale e implementuar gjatë gjysmës së dytë të vitit 2017 ka fshirë nga sistemi...

Eksportet në rritje

Peshkimi jep shenja gjallërimi

Peshkimi, një sektor prej afro tre dekadash në letargji, po jep shenja përmirësimi. Gjatë vitit...

Bien në 12.9%

Kreditë me probleme, niveli më i ulët në tetë vjet

Raporti i kredive me probleme ka zbritur në nivelin më të ulët të tetë viteve...

Deklarata

Ahmetaj: Duhet bashkëpunim politik, varfëria është prezente

Duke iu përgjigjur interesit të medias,Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj, ka deklaruar se...

Më shumë se PBB e Shqipërisë

Shqiptarët, 12 mld euro kontribut në Itali

250 mijë emigrantët e rregullt shqiptarë në Itali kontribuojnë me mbi 12 miliardë euro në...

Sinjal besimi në rritje

Banka Botërore vlerëson eurobondin

Banka Botërore e vlerëson si të suksesshëm emetimin eurobondit nga qeveria shqiptare. Ekonomistja e zyrës...

Guvernatori garanton kontroll

Sejko: Bashkimi i bankave e bën sistemin më të fortë

Përqendrimi do ta bëjë më të fortë sistemin bankar shqiptar. Guvernatori i Bankës së Shqipërisë,...

Kursi i këmbimit

Euro bie përsëri, rritet dollari

Leku u forcua sërish të enjten ndaj euros, por humbi terren në kursin e këmbimit...

Bashkëpunimi Shqiptaro-Gjerman

Schutz: Nga nëntori Gjermania rekord ndihme për Shqipërinë

Në festimet me rastin e Ditës së Bashkimit Gjerman në Tiranë ambasadorja gjermane, Susanne Schütz...

'Rritja ekonomike 4%'

Shqipëria me rritjen më të lartë në rajon

Shqipëria do të ketë rritjen ekonomike më të lartë në rajon për këtë vit. Sipas...

Blerja e eurobondit shqiptar

Eurobondi/ Ahmetaj: Të huajt besojnë te Shqipëria

Në seancën e sotme parlamentare ku mungon opozita, ministri i Ekonomisë dhe Financave, Arben Ahmetaj,...