MENU
klinika

Horoskopi, 01 Maj 2020

Dashi

Keni bërë një rrugë të gjatë dhe është koha për të shijuar shpërblimet e punës suaj. Nëse mendoni se mund të vazhdoni të ecni përpara pa pushim, keni shpresa joreale për veten. Ju nuk jeni robot!

Demi

Nesër ka shumë gjëra që ju duken të paqarta. Si rezultat i kësaj, këshilloheni të mos merrni vendime të rëndësishme. Sa i përket aspektit sentimental, nesër mund të takoni një person, i cili me kalimin e kohës mund t’ju duket interesant.

Binjaket

Ndjeheni sikur keni qenë të mbërthyer në një rreth vicioz nesër? Yjet thonë se ajo që ju duhet është një pikëpamje e re! Në mënyrë që t’i japësh vetes një perspektivë të re të re për jetën, shkëputuni nga rutina juaj normale.

Gaforrja

Është e vërtetë se edhe duke shpenzuar para mund të fitoni para, por duhet të keni një “stomak” të fortë për të rrezikuar, në mënyrë që t’ia dilni mbanë. Jini shumë të kujdesshëm se ku i investoni paratë.

Luani

Nëse ndonjëherë fshiheni kur dikush ju sulmon, nesër duhet të ngriheni dhe të bëni rezistencë. Ndryshimi i taktikave në mënyrën e reagimit do t’ju mbajë në formë të shkëlqyer. Mos harroni, jeni shenjë zjarri.

Virgjeresha

Rutina juaj e përditshme është gati të tronditet pak nesër. Disa surpriza janë drejtuar në rrugën tuaj dhe mund t’i thoni lamtumirë mërzisë! Një person që nuk ju pëlqen mund të largohet nga jeta juaj.

Peshorja

Shmangni rrugën e shkurtër dhe bëjini gjërat me ngadalë. Kjo vlen veçanërisht për romancën! Nuk ka asnjë arsye për t’i përshpejtuar gjërat, ndaj përpiquni t’i arrini synimet që keni në mënyrë graduale.

Akrepi

Çdo trazirë e brendshme që përjetoni nesër do të zhvishet nga problemet me të cilat përballet rrethi juaj shoqëror. Edhe pse mund të keni probleme të mëdha, tregohuni altruist duke u ardhur në ndihmë miqve tuaj.

Shigjetari

Mundohuni të lidheni me një person, i cili ju ka munguar për një kohë të gjatë. Keni nevojë për urtësinë e këtij personi, në mënyrë që të kuptoni idetë tuaja të reja dhe ndryshimet që kanë ndodhur në jetën tuaj kohët e fundit.

Bricjapi

Nesër do t’ju jepet një ide, ose një mundësi për të bërë ndryshime të thella në aspektin profesional. Po kaloni një moment tranzicioni, i cili vjen në jetën tuaj për mirë. Kapeni momentin!

Ujori

Ju nuk mund ta kuptoni, por fjalët tuaja mund t’i bëjnë njerëzit të lëvizin, sidomos tani kur universi ju jep një kombinim unik të pasionit, inteligjencës dhe elokuencës. Ju nuk mund të jeni ende të kënaqur me fuqinë që keni, por duhet patjetër ta vini atë zbatim.

Peshqit

Nesër do të luani rolin e vizionarit në një situatë tensioni. Përpiquni të tregoni vullnet për të zgjidhur një situatë, e cila prej kohësh ka qenë e komplikuar. Në çështjet e dashurisë keni nevojë për një eksperience të re.