MENU
klinika

Horoskopi, 10 nëntor 2018

Dashi

Përpiquni të gjeni mënyrat më të mira për të shijuar jetën. Për të pasur një gjendje sa më të mirë shëndetësore dhe psikologjike do të ishte mirë të bënit joga. Kushtojuni rëndësi skemave financiare që do t’ju prezantohen sot.

Demi

Kontrolloni temperamentin tuaj duke shmangur tensionet. Përfitimi i parave nuk është në ditën më të mirë. Çdo vendim i nxituar mund t’ju kushtojë shumë. Marrëdhënia juaj romantike pritet të ecë mirë.

Binjaket

Duhet të mendoheni mirë nëse keni ndërmend të investoni, pasi mund të gaboni. Anëtarët e familjes ose partneri/partnerja do të shkaktojnë disa probleme. Do të keni probleme serioze me partnerin/partneren, nëse i tregoni se çfarë duhet të bëjë. Përdorni taktin kur flisni me kolegët.

Gaforrja

Bëni kujdes me shëndetin dhe rregulloni punët. Sot do të fitoni mjaftueshëm para, por rritja e shpenzimeve nuk do t’ju lejojnë të kurseni. Do të kaloni një ditë shumë të bukur me partnerin/partneren, që do ju mbështesë për problemet tuaja. Ka gjasa që t’ju vihet në provë durimi. Për çiftet e martuara është dita e tyre me fat.

Luani

Bashkëshorti/bashkëshortja do t’ju lumturojë sot. Disa prej jush ka gjasa të bëjnë disa blerje shumë të shtrenjta. Bëni kujdes që të tjerët të mos përfitojnë nga zemërgjerësia juaj. Planet për udhëtime do të shtyhen.

Virgjeresha

Rritja e shpenzimeve do t’ju shqetësojë. Një debat i panevojshëm mund të shkaktojë tensione në familje. Dëgjoni më të mëdhenjtë dhe mendoni me qetësi sesi t’i zgjidhni problemet. Jeta juaj romantike do të marrë një kthesë të bukur sot. Do të rezultoni shumë të suksesshëm, nëse i përkushtoheni punës.

Peshorja

Disa anëtarë të familjes mund t’ju irritojnë me sjelljen e tyre, por situata nuk mund të dalë jashtë kontrollit. Ata që dashurojnë artin dhe teatrin do të gjejnë disa mundësi të reja. Bashkëshorti/bashkëshortja juaj mund të mos jua përmbushë kërkesat e përditshme, gjë që mund t’ju mërzisë.

Akrepi

Mos e humbni qetësinë, pasi kjo mund t’ju shkaktojë probleme të mëdha në familje. Nëse ruani kontrollin, do të jeni në harmoni. Përpiquni të kryeni disa aktivitete, të cilat mund t’ju largojnë stresin dhe lodhjen.

Shigjetari

Është një ditë e përshtatshme për të lënë përshtypje të mirë tek shefat në punë. Do të dukeni shumë të suksesshëm para të tjerëve dhe do ju shohin me adhurim. Këtë influencë do ta përdorni edhe për të ndihmuar dikë tjetër.

Bricjapi

Do të kaloni një ditë të lodhshme me fëmijët. Mundësia për të ndihmuar të tjerët do t’ju kthehet në respekt. Nuk ka rëndësi sesa mund të grindeni me bashkëshortin/bashkëshortin tuaj. Mos harroni që ju e dashuroni shumë njëri-tjetrin.

Ujori

Do të keni shumë dëshirë të keni pranë njeriun e zemrës. Tregoni kujdes të veçantë gjatë ditës së sotme, në mënyrë që të shmangni një incident fizik që mund t’ju lëndojë. Bëni kujdes me fjalët dhe veprimet, në mënyrë që të mos lëndoni njerëzit përreth jush.

Peshqit

Do të trishtoheni nëse gjatë ditës së sotme dilni menjëherë në konkluzione dhe kryeni veprime jo të duhura. Mund të debatoni fort me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj. Në punë, gjërat do të jenë në favorin tuaj.