MENU
klinika

Horoskopi, 11 Janar 2019

Dashi

Sot do t’ju duhet të vazhdoni të luani ndeshjen, që të gjithë të tjerët e kanë luajtur më parë. Sigurisht, mund të jetë pak e mërzitshme dhe sigurisht që nuk do t’ju afrojë me qëllimin tuaj të fundit, por është gjuha që të gjithë po flasin tani. Nëse doni të jeni pjesë e bisedës, duhet të flisni hapur.

Demi

Mos u nxitoni me plane të mëdha udhëtimesh sot. Nuk ka asgjë të keqe që të kufizoni mundësitë tuaja, ose edhe të finalizoni itinerarin tuaj, por nuk duhet patjetër të nënshkruani asnjë dokumentacion, ose të bëni ndonjë depozitim. Ka shumë pasiguri rreth një elementi të udhëtimit tuaj.

Binjaket

Për pak kohë, duhet të jeni të kujdesshëm me gjërat. Ajo që duhet të bëni mund të mos jetë jashtëzakonisht e qartë tani, por mund të mësoni të jeni të kënaqur me të. Në dashuri nuk do ta arrini gjithçka me lehtësi, por në jetë pak gjëra arrihen me lehtësi.

Gaforrja

Ju jeni dëshmi e gjallë që një person nuk duhet të jetë një gjimnast olimpik që të ketë ekuilibër jashtëzakonisht të mirë. Duhet ta dini se nuk ka asgjë në këtë ditë që ti nuk mund të arrish, pavarësisht se sa e papritur mund të jetë. Në mënyrë shoqërore, gjithashtu jeni gati për të balancuar detyrimet tuaja të karrierës me jetën personale.

Luani

Ju mund të arrini që të bëni shumë punë vetëm me entuziazmin tuaj sot, prandaj mos u shqetësoni nëse nuk keni ndonjë hollësi të vogël. Blofi nuk bëhet vetëm në lojërat me letra. Flisni edhe kur përballeni me çështje të ndërlikuara dhe përdorni buzëqeshjen për skeptikët.

Virgjeresha

Ju do të bëni shumë lidhje interesante sot dhe secili prej tyre mund të mbjellë një farë në jetën tuaj. Ekziston një potencial i fuqishëm për një mundësi të re në karrierë, edhe pse mund të duhen javë nëse jo muaj që gjithçka të dalë në dritë. Lëreni natyrën tuaj paksa të çrregullt t’ju udhëheqë sot.

Peshorja

Takimi me dikë nga e kaluara juaj do të shkaktojë disa ndjenja të papritura sot dhe nuk do të dini si të veproni. Ky sentimentalizëm nuk është shumë i dobishëm tani dhe duhet të gjeni një lloj shpërqendrimi. Kthejeni fokusin larg nga emocionet dhe drejt fakteve të vështira.

Akrepi

T’i çoni gjërat në një nivel tjetër është më e rëndësishme për ju sot, nëse kjo do të thotë caktimi i një date të dytë, investimi i disa parave shtese apo stërvitja në palestër. Gjendja juaj emocionale do të jetë e fortë dhe pozitive sot. Të qeshurat nuk do të mungojnë.

Shigjetari

Ndërsa një ndjesi qetësie shpërfaqet në jetën tuaj emocionale, prisni që zona të tjera të jetës suaj të bëhen edhe më paqësore. Për takime me miqtë përpiquni të zgjidhni një vend intim që është i favorshëm për biseda private. Shmangni vendet e mbushura me njerëz me muzikë me zë të lartë.

Bricjapi

Nuk ka asgjë më pozitive sesa një ndjenjë e fuqishme për të ndërtuar besimin tuaj. Përpiquni që të përfundoni sa më shumë detyra parësore. Një nxitje e vogël e egos nuk mund t’ju dëmtojë. Ndërkohë, në dashuri gjërat mund të marrin një drejtim tjetër.

Ujori

Nëse përpjekjet tuaja nuk kanë qenë ende të suksesshme, sot është dita për të kërkuar taktika të reja. Shikoni të gjitha mënyrat e mundshme që mund t’i qaseni kësaj situate. Kini besim tek aftësitë tuaja të jashtëzakonshme.

Peshqit

Sot e qeshura do të jetë pjesë integrale e ditës tuaj. Mund të ndjeheni të lirë për të vënë trurin tuaj në autopilot kur është fjala për detyrat tuaja të përditshme. Mundohuni të mos i shmangni këto detyra për një kohë të gjatë, sepse më vonë mund të përfshiheni nga stresi.