MENU
klinika

Horoskopi, 11 tetor 2022

Dashi

Të kesh njohuri intuitive për diçka nuk do të jetë e mjaftueshme. Njerëzit do të kenë nevojë për fakte të ftohta dhe të vështira në mënyrë që të besojnë në atë që po thoni. Kjo prirje do të vazhdojë për dy javët e ardhshme – prandaj sigurohuni që të keni gjithmonë në dispozicion një arsenal faktesh.

Demi

Nëse është e mundur, udhëtimi në distanca të shkurtra është i lidhur fort me punën tuaj për dy javët e ardhshme. Ndoshta ju jeni dërguar për të përfunduar një projekt të veçantë ose për të bërë kërkime për diçka specifike. Sido që të jetë, shijoni këtë ndryshim në rutinë. Do t’ju frymëzojë.

Binjaket

Në fillim do të shijoni breshërinë e informacionit që do t’ju vijë në dy javët e ardhshme, por në fund do të ngadalësoni dhe do të hutoheni prej tyre. Gjëja kryesore gjatë kësaj periudhe është t’i hidhni gjërat hap pas hapi. Mundohuni të mos mbingarkoheni.

Gaforrja

Komunikimi me të tjerët me të cilët punoni do të jetë veçanërisht i fortë gjatë dy javëve të ardhshme. Si rezultat është bërë përparim i madh. Ju jeni në gjendje të bëni hapa të mëdhenj në qëllimet tuaja vjetore për sa kohë që e përdorni këtë kohë produktive me mençuri dhe efikasitet.

Luani

Ekziston një ide ose problem i vogël që po lëviz në kokën tuaj, të cilën thjesht nuk mund ta shmangni. Sa më shumë të përqendroheni në të, aq më shumë ju çmend. Mundohuni ta mbani atë në perspektivë. Ky është një model që do të përsëritet për dy javët e ardhshme.

Virgjeresha

Nëse e ardhmja juaj me një person të caktuar kohët e fundit është dukur paksa konfuze, mund të zbuloni se gjërat ndryshojnë për mirë. Dita e sotme sjell agimin e një ndjesie qartësie dhe mirëkuptimi. Tani e kuptoni se cilat ishin motivet e personit tjetër në shfaqjen e sinjaleve të tilla të përziera.

Peshorja

Pasiguria në lidhje me një situatë të caktuar po ju bën të ndiheni të papërshtatshëm ose të padobishëm. Mos u trego kaq i ashpër me veten. Fakti është se nuk i keni të gjitha informacionet që ju nevojiten për të vazhduar. Ky informacion do të vijë në dy javët e ardhshme.

Akrepi

Puna juaj do të funksionojë më mirë për ju gjatë dy javëve të ardhshme. Gjëja kryesore është të mos ndiheni shumë rehat. Është e lehtë për ju të jeni dembel, pasi do t’ju duhet më pak përpjekje për të prodhuar të njëjtat rezultate. Në vend të kësaj, ju duhet të përpiqeni të bëni më shumë.

Shigjetari

Ju nuk jeni në gjendje të shiheni sy më sy me dikë në vendin e punës dhe për fat të keq, ky trend do të vazhdojë gjatë javëve të ardhshme. Mos harroni se komunikimi dhe mirëkuptimi i ndërsjellë janë rrugë të dyanshme. Bëni pjesën tuaj për t’i promovuar ato.

Bricjapi

Ju mund të keni përjetuar fantazi shumë intensive dhe të fuqishme për dikë që është mjaft larg jush, saqë nuk mund t’i njihni siç janë në të vërtetë. Por sot kjo është gati për të ndryshuar. Gradualisht, iluzioni fillon të dobësohet pak dhe e kupton se gjithçka që kishe ndërtuar tani mund të duhet të ristrukturohet.

Ujori

Qëndrimi juaj ndaj një marrëdhënieje aktuale do të ndryshojë. Ju e kuptoni se nuk po e fitoni lojën duke përdorur disa nga taktikat tuaja më delikate. Ky person mbetet i pandikuar nga dredhitë tuaja dinake, ndaj më mirë ta ndryshoni komplotin ose ta humbisni fare.

Peshqit

Ju mund të ndiheni sikur keni parë papritur dritën sot. Një situatë që prej disa kohësh është konfuze dhe nga e cila mund të mos keni mundur t’i bënit bisht, befas të mahnit me qartësinë e saj. Ju e dini pse personi tjetër dëshiron të jetë me ju dhe kuptoni plotësisht motivet e tij.