MENU
klinika

Horoskopi, 14 janar 2019

Dashi

Ekziston një rregull shumë i thjeshtë që duhet të ndiqni sot: Pyesni për diçka dhe do ta merrni. Kjo përfshin vëmendjen e njerëzve të cilët ju mund të mendoni se janë shumë të zënë ose shumë të rëndësishme për të pasur kohë për ju.

Demi

Disa nga situatat e reja ku do ta gjeni veten ditën e sotme do të jenë emocionuese dhe disa do të jenë të vështira. Mund ta gjeni veten në një mjedis të panjohur. Nuk ka nevojë të jeni vetë-vetëdijshëm, sepse jeni midis njerëzve që ju respektojnë.

Binjaket

Vetëm për shkak se dikush ka më shumë përvojë ose më shumë arsim se sa ju nuk do të thotë se ajo ose ai është më i mençur. Pra, mos kini frikë të shprehni mendimin tuaj sot, edhe nëse nuk i keni mendimet tuaja të organizuara me kujdes.

Gaforrja

A po përpiqesh të bindësh dikë që të pajtohet me ty? Sot është koha për një taktikë të ndryshme. Përdorni fuqinë e logjikës, në vend që të përpiqeni të tërhiqni zemrën. Empatia nuk është e lehtë për të gjithë.

Luani

Koha është elementi më i rëndësishëm i ditës suaj. Kur bëhet fjalë për marrëdhëniet tuaja, duhet të kaloni më shumë kohë me dikë që nuk e keni parë për një kohë të gjatë. Për të kursyer kohë, mos e humbisni atë me njerëz që nuk e meritojnë vëmendjen tuaj. Për të shijuar kohën, bëj diçka që të pëlqen.

Virgjeresha

Eksperimentimi me pamjen tuaj është një mënyrë e mrekullueshme për të mbajtur veten në modë – plus, kjo do t’ju ndihmojë të dilni nga turma në një mënyrë të paharrueshme. Ju e dini atë që duket e mirë për ju, kështu që investoni në diçka që tregon anën tuaj aventureske.

Peshorja

Anëtarët e rrethit tuaj të brendshëm shoqëror kanë dëshirë që të planifikojnë një kohë të këndshme me ju, prandaj përpiquni të bëni më shumë. Kthehu në kontakt me njerëzit dhe thuaj ‘po’ për çdo ftesë që ata ju dërgojnë. Nëse veproni, do të argëtoheni.

Akrepi

Ambienti juaj ka një ndikim më të madh mbi ju sesa mund ta kuptoni, sidomos tani, kur ka kaq shumë lëvizje në jetën tuaj. Ju duhet të keni një bazë shtëpiake, një strehë të sigurt ku mund të relaksoheni.

Shigjetari

Mos u ulni në heshtje kur ju jeni i rrethuar nga njerëz që nuk i njihni. Jini të parët për të thënë diçka dhe mos u trembni nga të qenit i sinqertë. Është një ditë e mrekullueshme për të folur me njerëz që nuk i keni takuar kurrë më parë.

Bricjapi

Gjërat e reja janë të papërmbajtshme. Por duhet të jeni të kujdesshëm për të mos u përfshirë në diçka thjesht sepse është e re. Prisni derisa të jeni të sigurt se është e vlefshme para se të përfshiheni në një aventurë.

Ujori

Tani nuk është koha për modesti të rreme. Nëse e dini që keni bërë diçka të veçantë pranojeni. Keni frikë se mund të dukeni mendjemadh? Njerëzit në jetën tuaj e dinë atë që keni arritur, dhe ata do t’ju respektojnë më shumë nëse jeni krenar.

Peshqit

Vetëm ju e dini nëse diçka nuk mund të bëhet në jetën tuaj – kështu që mos lejoni asnjeri të thotë se ju nuk mundësi. Qëndroni i fokusuar në gjërat që bëni dhe do të shihni se suksesi nuk do të mungojë.