MENU
klinika

Horoskopi, 14 tetor 2018

Dashi

Sot do të arrini në një konkluzion në lidhje me çështjet familjare apo me mënyrën se si do të arrini të bëni edhe një lëvizje të fortë në çështje të karrierës.

Demi

Një ditë paksa me tensione midis jush dhe personave që janë pjesë e shoqërisë suaj, pasi nuk do të gjeni mirëkuptim për gjërat që doni të bëni. Në të tilla situata duhet të tregoheni tolerantë.

Binjaket

Sot do të jeni të papërmbajtur në lidhje me mënyrën se si do veproni apo do t’i thoni gjërat. Ka mundësi të mos jeni aspak diplomatë dhe kjo do t’ju krijojë disi më shumë probleme.

Gaforrja

Ditën e sotme do ndjeni se ndryshimet që bëhen rreth jush nuk janë aspak të këndshme, por të detyruara nga persona që ju i mendoni si kundërshtarë apo nga presioni që mund t’ju bëhet për të bërë ndryshime.

Luani

Ditë e mirë për të dashuruarit. Do jeni më të lidhur se kurrë me partnerin. Sa u përket parave, të gjitha mundësitë janë të mira, por duhet të dini si t’i kapni këto mundësi.

Virgjeresha

Dita e sotme në përgjithësi do jetë shumë e fortë në lidhje me anën ekonomike. Në fakt, duke parë se do ju duhen më shumë para, atëherë do detyroheni të gjeni edhe mënyra të tjera për t’i fituar.

Peshorja

Ditën e sotme ka disa çështje që ju nuk i keni zgjidhur apo logjikuar siç duhet si në lidhje me qëllimet tuaja, ashtu edhe në lidhje me jetën tuaj personale. Sa u përket parave, bëni kujdes me shpenzimet!

Akrepi

Dita e sotme në planin e karrierës dhe të familjes do mbart tension apo acarim. Ka mundësi që t’ju duhet të jeni më afër familjes. Në planin financiar, jo gjithçka është në rrugën e duhur.

Shigjetari

Sot do të keni shumë shpenzime, të cilat me sa duket nuk i prisnit dhe do t’ju duhet të filloni të bëni plane për të fituar më shumë. Do të keni ide të reja dhe kjo do t’ju ngrejë moralin.

Bricjapi

Po mendoni që të bëni disa ndryshime në jetën sentimentale. Kujdesuni që gjithçka të bëhet me kujdes në çdo detaj. Dikush mund të përpiqet të përfitojë në kurrizin tuaj.

Ujori

Ditën e sotme një konflikt apo një incident i vogël mund t’ju sjellë pasoja. Përpiquni të shmangni përplasjet me një koleg, i cili ka më shumë mbështetje sesa ju.

Peshqit

Prezenca e Hënës sot në shenjën tuaj ndoshta do t’ju bëjë që të jeni më të ndjeshëm ndaj kërkesave të të tjerëve. Kjo do të bëjë që disa zakone në jetën tuaj të ndryshojnë.